Trojica revolveraša u dugim zapadnjačkim smeđim kaputima od kože čekaju voz na železničkoj stanici negde na Divljem zapadu. Kad voz stigne, čini im se da onaj koga čekaju nije stigao, no ubrzo čuju zvuk usne harmonike i ugledaju nepoznatog stranca zvanog Harmonika (C. Bronson).
U okršaju on ubije trojicu revolveraša. Istovremeno na ranču Sweetwater u vlasništvu Irca
Bretta McBainea (F Wolff) njegova ćerka uređuje svečani svadbeni sto, stariji sin sprema se kolima u grad po nevestu koja stiže vozom. Iznenada se pojavljuje grupa revolveraša u istim dugim kaputima od kože kao i oni na železničkoj stanici, predvođenih Frankom (H. Fonda) i pobiju celu porodicu.
Lepa Jill McBaine (C. Cardinale) uzalud čeka muža na stanici i na kraju kreće sama na imanje,
gde meštani sahranjuju mrtve.
Šerif zaključuje da je ubica odmetnik zvan Cheyenne (J. Robards), vođa bande obučene u duge smeđe kapute od kože. Dok Cheyenne beži od potere i pokušava doznati ko mu je podmetnuo ubistva, Frank radi za bogatog umirućeg graditelja železnice Mortona (G. Ferzetti) i ubija sve koji se - kao Brett McBaine - sa svojim imanjima nađu na trasi buduće železnice. Jill upoznaje Harmoniku i Cheyennea, otkriva da je imanje jako vredno, i da je njen pokojni muž već kupio građu buduće železničke stanice.
Frank uspeva da zaplaši Jill da na nameštenoj aukciji proda imanje za smešnu svotu, ali umešaju se Harmonika i Cheyenne i vešto daju mnogo veću ponudu i otkupe zemlju.
Nazire se okršaj Harmonike i Franka, a razlog tome nije samo bitka za Jillino imanje već i davni zločin zbog koga se Harmonika želi osvetiti Franku...
Sergio Leone, reditelj i koscenarist filma, proslavio se s tri vesterna u kojima glumi
Clint Eastwood - tzv. "dolarskom trilogijom": "Za šaku dolara", "Za dolar više" i "Dobar, loš, zao".
Njegova sledeća tri filma - "Bilo jednom na Divljem zapadu", "Za šaku dinamita" i "Bilo jednom u Americi" - čine njegovu drugu impresivnu trilogiju o tri "američke granice" - Divljem zapadu, Meksiku u doba revolucije Pancha Ville i, na kraju, dobu prohibicije i vladavini gangsterskog podzemlja dvadesetih godina prošlog veka. Nijedan drugi italijanski reditelj nije toliko uticao na američki film kao Sergio Leone, još od šezdesetih godina pa sve do danas, kada reditelj Quentin Tarantino preuzima u svojim filmovima Leoneove stilske postupke i ističe kako je za njega Leoneov vestern "Dobar, loš, zao" najbolji ikad snimljen film.
Kliknite Ovde Za Stream 2: