Uživajte Uz NAJbolji Izbor Filmova Na InterNetu!
 
PrijemLatest imagesZvezdan Forum - Za Svakoga Po Nešto...Registruj sePristupiTraži

DA BI MOGLI DA GLEDATE FILMOVE NA FORUMU MORATE DA BUDETE REGISTROVANI NA SAJTU vk.com Kliknite OVDE Da Se Registrujete. NAKON REGISTRACIJE ULOGUJTE SE TAMO I MOĆI ĆETE DA GLEDATE FILMOVE NA FORUMU

Delite | 
 

          Moj Brat Aleksa (1991)

Share on Facebook
Autor
 Vaša Ocena:

ArkA
ArkA

UPLoader
MODerator

UPLoaderMODerator

Moj Brat Aleksa (1991) Empty
200+
Moj Brat Aleksa (1991) Empty Moj Brat Aleksa (1991) Empty Moj Brat Aleksa (1991) Empty Moj Brat Aleksa (1991) Empty Moj Brat Aleksa (1991) Empty Moj Brat Aleksa (1991) Empty
Bosna

Ženski Blizanci Konj
Broj poruka : 279
Poeni : 915
Reputacija : 213
Datum upisa : 30.10.2011
Datum rođenja : 04.06.1978
Godina : 45
Grad : Mostar
Zanimanje : slikar i galerista

Moj Brat Aleksa (1991) Empty
Počalji#1    Moj Brat Aleksa (1991) EmptySub 15 Dec - 10:21:40Odgovori na poruku

Moj Brat Aleksa (1991)

Moj Brat Aleksa (1991) 447


Moj brat Aleksa, romantična je biografija jednog od najvećih bosanskohercegovačkih pjesnika Alekse Šantića. Priča je to o velikom vizionaru i romantičaru s jedne strane, i velikom gubitniku u privatnom životu s druge strane. Suptilno ispričanu priču iz mostarske čaršije majstorski nam je ispričao njegov stariji brat.
Veliki Šantić rođen je u strogo patrijarhalnoj, bogatoj mostarskoj trgovačkoj obitelji, u srcu konzervativne društvene sredine Bosne i Hercegovine na prijelazu stoljeća, u kontraverznim vremenima s kraja 19. i početka 20. stoljeća. Šantić se vrlo mlad zaljubljuje najprije u Slavonku Anku Tomlinović, kćerku siromašnog doseljeničkog fotografa, koju na kraju ostavlja pod pritiskom svoje strogo pravoslavne obitelji.

Nešto kasnije Šantić upoznaje i Zorku Šolinu, mladu i bogatu Mostarku, koja zbog interesa svoje pragmatične obitelji napušta pjesnika, ostavljajući mu još jednu ranu na srcu. U svojim zrelim godinama, u početku Prvog svjetskog rata Šantić se strastveno angažira u društvenom i političkom životu Mostara, dajući jednom čitavom dobu osebujan pečat. Vrlo brzo uslijedit će i razočarenja, siromaštvo, bolest, tuga i usamljenost. I prije svega izvjesnost prerane smrti.
Moj Brat Aleksa (1991) Mojbrataleksax264mp4thu










●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●●

U slučaju da video ne radi pritisni gore Moj Brat Aleksa (1991) Prijav10


Hvala

 



 

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 

 Similar topics

-
» Brat Doktora Homera (1968)
» SA 204-272 (1991)
» Aleksa Dundić (1958)
» Aleksa Šantić (1990)
» Virdžina (1991)
Strana 1 od 1
Napišite Vaš Komentar Za
Moj Brat Aleksa (1991)


Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zvezdan Free TV :: Filmovi :: Antologija EX YU Filma-